Fotostuudio külastamine

/ Nõuanded / / 0 Comments

Tere, hea lugeja! Siin saate lugeda minu ja teiste fotograafide nõuandeid ja õpetusi. Need tekstid on kogutud selleks, et klient oleks fotosessioonile tulles teadlikum ning fotosessioonid oleksid tulemuslikumad. Leiate siit mitmeid teemasid fotograafiast, mis on toodud Teieni lihtsalt ja arusaadavalt.

Stuudiosse pildistama tulles valmistuge selleks põhjalikult.
Kui tulete stuudiosse pildistama, siis tuleks enne läbi mõelda, keda ja kuidas soovite pildistada. Kliendil võiks olla mingi idee ja ettekujutus sellest, mida lõpptulemusena saada soovitakse. Siin on mõned elemendid, mille peale mõelda:
Riietus – alati võtke kaasa erinevaid riideid. Mõelge läbi, mida millega annaks kokku sobitada. Olla võiks midagi pidulikumat (kleit, kostüüm jne) ja samas ka midagi igapäevasemat. Kindlasti on hea valik teksad ja lahe T-särk, sest need on alati stiilsed. Tihti ei tulda selle peale, et võiks pilti teha ka õueriietes, spordiriietes jne. Võib-olla tegeleb klient mingi hobiga, mida saab samuti siduda pildistamisega. Iga riietuse juurde käivad ka jalanõud, need on lausa kohustuslikud. Kui pildistada inimest täispikkuses, peavad kingad kindlasti olema. Riietusest olenevalt sobivad kõik jalanõud saabastest ketsideni, kuid tuleks siiski meeles pidada, et välisjalatsites stuudios ei olda.
Aksessuaarid – ka need on väga tähtsad. Tavaliselt, eriti kogemuse puudumisel, on inimestel probleem kätega, kuhu neid panna, kuidas hoida jne. Käekott, prillid, karusnahk (rebasesaba näiteks), kindad, mis iganes, millega käed saaksid tegeleda, on kliendile abiks. Võite ju kasvõi teha seeria uue iPodiga, mille jõuluvana tõi.
Öeldakse, et hea portree on see, kui fotograaf on suutnud silma pildile saada, väga hea portree on see, kui pildil on ka käsi. Seetõttu on tähtis, et käed oleksid hoolitsetud. Kui Te kunstküüsi igapäevaselt ei kanna, siis ei tasu neid ka pildistamiseks külge liimida. Pildi muudavad pigem huvitamaks ehted, mida saab kõrva ja kaela riputada, ümber sõrme, käe või jala panna.
Juuksed – väga tore oleks, kui võtate kaasa midagi, millega soengut muuta: peavõru, klambrid, juuksekumm jne. On huvitavam, kui kõik pildid pole ühesuguse soenguga.
Meigitarbed – meik võiks olla tugevam kui igapäevameik, kuna nii stuudiovälk kui ka päikesevalgus söövad pea poole meigist ära. Siiski tuleb meeles pidada, et meigitooted ei tohiks olla sellised, mis panevad näo läikima. Fotomeik peab olema alati matt, mitte valgustpeegeldav.
Pildistamisele tulles on võimalik valida mitmete teemade vahel. Näiteks glamuur on teema, millest ei tohiks mööda minna. Pesu, korsett, bodi, tripid, sukad jne, sinna juurde lehvik, roosiõis või suleboa. Tehke üllatus oma kallimale, võite kindel olla, et see meeldib talle. Bikiinivooru teema puhul tuleks kaasa võtta rannarätik, kübar, päikeseprillid jne. Tulles akti või poolakti pildistama, veenduge, et riietute mugavalt ning pesu ei tekita kehale jälgi, nende kadumine võtab aega. Surfake natuke ringi internetiavaruses, kui leiate mingi idee, mida tahaksite proovida, siis võite pildid fotograafile tutvumiseks saata. Kui Teile meeldivad mustvalged pildid või retropildid, peaksite seda fotograafile mainima, kuna neid tuleb teistsuguse valgusega pildistada.

Loomulikult ei jõua seda kõike ühe korraga pildistada, kuid kui kliendil on mingi nägemus asjast, siis tuleb ka lõpptulemus oluliselt parem