Kuidas valida pulmafotograafi?

/ Nõuanded / / 0 Comments

Kuidas valida pulmafotograafi?

Pulmapäev on üks kõige erilisematest päevadest inimese elus. Seda kaunist sündmust jäävad meenutama peale paari omavahelise armastuse ka jäädvustatud fotod ja videod. Seetõttu on tähtis leida fotograaf, kes teeb oma tööd hästi ning kelle tehtud pilte hiljem vaadates meenub see ilus päev. Sellest postitusest leiate mõned nõuanded, kuidas valida Teile sobivat pulmafotograafi.

Valige fotograaf, kelle stiil vastab Teie olemusele

Pulmapiltide stiili valimisel tuleks arvestada enda ja oma partneri iseloomu ning olemust. Kas soovite klassikalisemaid ilupilte või midagi ekstravagantsemat ja teistsugust? Fotograafi käekirjast saab aimu sirvides tema portfooliot. Eestis leidub mitmesuguseid fotograafe: ühed on pühendunud klassikalisele pulmafotole, teised “veiderdamisele” selle sõna parimas mõttes ja on ka neid, kes on võimelised tegema pilte mõlemas stiilis.

Ärge otsutage fotograafi kasuks enne, kui olete temaga isiklikult kohtunud

Kuna pulm on isiklik sündmus, siis soovitan alati fotograafiga enne pulmi kohtuda. Nii saate veenduda, et ta on tore inimene ning Teiega “ühel lainel”. Oleks üsna ebameeldiv oma pulmas näha ebaviisakat või tusast piltnikku. Kindlasti saab fotograaf kohtumise käigus ka uurida pruutpaari käest, milliseid ilupilte nad soovivad, pakkuda ideid kohtadest, kus teha ilupilte ning vajadusel kliente suunata ja aidata.

Valige fotograaf, kellel on ka reportaažikogemust

Inimene, kellel on kogemust ainult stuudiofotode ja ilupiltide tegemisel, võib hätta jääda pulmas reportaaži tegemisega. Ta on harjunud töötama kindlates ja üsnagi kontrollitavates tingimutes. Kui panna selline fotograaf keskkonda, kus pidevalt muutuvad valgustingimused ja leiavad aset ettearvamatud olukorrad, siis võib tal tekkida probleeme. Pulmades ei toimu kunagi kõik kindla stsenaariumi järgi ning toredad, emotsionaalsed ja ilusad hetked võivad leida aset ükskõik mis hetkedel. Et kaamera seadistamise asemel need hetked fotole püüda, tuleb kindlasti kasuks reportaažikogemus erinevates valdkondades.
Kuna paljudel fotograafidel on portfooliotesse välja valitud ainult parimad ilupildid, siis soovitan paluda vaatamiseks ka mõningaid reportaažipilte registreerimisest, pulmaga seotud üritustest vms. Nii saate veenduda, et fotograaf saab pildistamisega hakkama ka spontaansemates situatsioonides.

Ärge valige pulmafotograafiks hobipiltnikku

Kindlasti ei soovita ma pulmafotograafiks valida oma lähedast sõpra, kes teeb hobikorras pilte. Põhjuseid selleks on mitmeid. Profipiltnikul kannab reeglina kaasas varutehnikat, mida hobipiltnikul ei olla. Hobipiltnik ei ole tihti suuteline tagama seda, et iga klõps, mis tehakse, on tehniliselt kvaliteetne. Profipiltnik aga saab hakkama ootamatute situatsioonidega ning suudab ette aimata erinevaid olukordi ning nende jäädvustamiseks juba varakult õige positsiooni varuda.
Lisaks tuleks mõelda sellele, et kui Teie sõber on pulmafotograaf, kas ta ise saab pulma täiel rinnal nautida ja ka päriselt “kohal olla”?

Leppige kokku nii hinnas kui ka selles, mida hind tegelikult sisaldab

Tihti tundub mõne fotograafi hind uskumatult soodne. Kuid peale pulmi alles taipate, et sellele “soodsale” hinnale lisandub käibemaks, transpordikulu, iga täissuuruses faili eest eraldi tasu, fotode töötlemise tasu, tasu DVD eest jne.
Sellise ebameeldiva olukorra vältimiseks soovitan meili teel suheldes kokku leppida täpne hind ning paluda ka teenuse kirjeldust, mis Te selle summa eest saate. Loomulikult soovitaksin sellisest ebaeetilisest fotograafist üldse loobuda, kes ei maini, et pakutav pakett sisaldab ainult seda, et ta vaid austab oma kohalolekuga teie pulmapidu ning kõige muu eest tuleb lisaks maksta.

Üks pildistamise baaskomplekt võiks sisaldada:

– Konsultatsiooni
– Teenust ehk fotograafi kohaletulekut ja pildistamist kokkulepitud aja vältel
– Piltide elementaarset töötlust ehk valguse ja värvide korrektsiooni
– Täissuuruses faile DVD-plaadil või mälupulgal

Lisateenused oleksid:
– Proovipildistamine
– Pulmaalbum
– Stuudionurk pulmapeol
– Pildid paberkandjal